Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Křemešník (2/2): Křemešník – Čertův hrádek – Čeřínek – Kostelec u Jihlavy

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Čertův hrádek Čertův hrádek

Druhá část víkendového treku Pelhřimov – Křemešník – Čertův hrádek – Čeřínek – Kostelec u Jihlavy (první část je zde).

Ráno byla snídaně objednaná na 8:00, takže se vstávalo až 7:30. Paráda! Parádní byla i snídaně v Poutním hotelu Křemešník. Z Křemešníku jsme vyráželi přesně v 9:00. Ještě jsme našli přímo na Křemešníku geocache s názvem Svatební, která je nápaditě udělaná (viz foto). Cesta až do Nového Rychnova vedla lesem a později po louce pěknými pěšinkami. 

 

Za Novým Rychnovem (nebo Novým Pychnovem, jak bylo na ceduli? :-)) jsme začali stoupat na Čertův hrádek. Tohle místo se nám moc líbilo a předčilo naše očekávání – zajímavé skály, které podle pověsti představují hrad, co měli za úkol postavit přes noc čerti. Ale protože se jeden z čertů zakoukal na nedalekém palouku do víly, se kterou pak onu noc strávil a na kamarády se vysrkašlal, nestihli tito hrad dostavět a zůstal proto navěky takto nezkolaudován.

Od Čertova hrádku jsme se vydali do údolí na Dolní Hutě a pak zase nahoru podél sjezdovky na Čeřínek. Na turistické chatě na Čeřínku jsme si dali malý oběd a pokračovali okolo obce Cejle na Nádraží v Kostelci u Jihlavy. Na nádraží jsme naštěstí dorazili s dostatečným předstihem, protože jsme zjistili, že vlaky mají od Veselí nad Lužnicí až do Jihlavy výluku a doprava je zajištěna autobusy, které však staví jenom u masny. Naštěstí právě jela lokálka do Slavonic, kterou jsme se tu jednu zastávku svezli.

Další informace

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.