Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Na Sněženky do Údolí lásky – Božice

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Protržený rybník u Božic Protržený rybník u Božic

Táhlo mne to někam ven, podívat se na probouzející se jaro, ale nechtělo se mi na notoricky známá místa (jako jsou třeba bledule v Rakoveckém údolí nebo bledule v údolí  Chlébského potoka). Trocha googlení a objevil jsem kousek pod Brnem Údolí lásky. No kousek... Ono je to spíš u Znojma, ale autem jste tam z Brna za 35 minut. A nebudete litovat!

Parkovat se dá u žst. Božice a délka trasy jde upravit. Navštívíte-li naučnou stezku Údolí lásky na jaře (březen), odmění se vám koberci sněženek, křivatců žlutých, orsejů jarních, dymnivek plných, sasanek pryskyřníkovitých i hajních, fialek a spoustou dalších rostlinek, ale i zvířeny. Cesta totiž prochází okolo Přírodní rezervace Karlov a Přírodní památka Horní Karlov, ale jde protáhnout až k Přírodní památce Protržený rybník, což je mokřad, který obývá populace vzácného plže vrkoče bažinného. Jeho okraje lemují jasanovo-olšové lužní lesy. Vodní plochu hustě porůstá rákos obecný a další druhy mokřadních rostlin. Při břehu žije čolek velký, skokan skřehotavý, ropucha a skokan štíhlý.

Obejdete 3 rybníky na Příčním potoce (Prostřední Karlov, Horní Karlov a Božický) a ještě jeden rybník Protržený (viz výše).  Nesmíte minout ani Hraběcí studánku, u které je turistický přístřešek a zajímavá pískovcová stěna.

Bonusem budiž, že jsme celou doby výletu potkali opravdu jen pár člověků. Zato sněženky se daly počítat na (sta) tisíce!

Další informace

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.