Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Kobeřice u Brna, Horáček (Ukliďme Česko)

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Nový rybník u Kobeřic Nový rybník u Kobeřic

Do Kobeřic u Brna se z Brna dostanete autem za slabou půlhodinku. Kobeřice leží na severozápadním okraji Ždánického lesa a podle mapy nabízejí zajímavou procházku loukami, sadem, lesem, kolem rybníčků a potůčků, ale také nějakou tu historii přímo v obci. Pojďme to prozkoumat!

Auto parkujeme na jižním cípu Kobeřic u Brna u hřiště na Požární sport a vydáváme se po neznačené cestě kolem výběhu s kozami a koníky k turistickému přístřešku u vyhlídky. Výhled je na starý sad a Ždánický les. Ještě si odlovíme geokeš GC8N096 s „poetickým“ názvem Smeťák a vydáme se sadem dolů do údolí. Sad je dost zpustlý a slouží asi spíše jako pastvina pro ovce (nebo něco podobného, v době naší návštěvy byla ohrada prázdná, ale sadem vedly kopýtky vyšlapané pěšinky).

Pod sadem zahýbáme doleva po cyklostezce 5100 a jdeme kolem samoty Horáček ke stejnojmennému rozcestí, chatové osadě a rybníku. Napojujeme se na modrou turistickou značku a kolem Nového rybníku mírně stoupáme údolím Milešovického potoka až k soustavě tří rybníčků. U toho horního je turistický přístřešek a na druhém břehu chatička s ohništěm, kde se na chvíli zastavíme na svačinu.

Po občerstvení se obracíme na zpáteční cestu, nejdeme ale hned po značce, ale vracíme se necelý kilometr po lesní cestě na pravém břehu Milešovického potoka. Pak jdeme kousek stejnou cestou, jako sem, ale jen k rozcestí Na Horáčku, kde odbočujeme doprava a začínáme stoupat ke Kobeřicím. Těsně před vesnicí nalézáme kešku GC8N09M U Františku, která se nachází na okraji lesní trati domorodci zvané „Fagrunt“, v blízkosti kříže (božích muk) zasvěceného sv. Františku s Assisi. Pak už míjíme fotbalové hřiště Sokola Kobeřice, kde necháváme v popelnici pytel s odpadky, které jsme v rámci akce „Ukliďme Česko“ cestou nasbírali.

Odtud jsme zamířili ke kostelu sv. Jiljí, který má své kořeny na začátku 13. století. Při obdivování soch před kostelem jsme se dali do řeči s příjemnou paní, která litovala, že si nevzala od kostela klíče, že nás mohla pustit na prohlídku. Tak příště. Prošli jsme Kobeřice zpět k autu, kde ještě čekala odměna ve formě geochache GC8KNBW Koberští hasiči.

Další informace

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.