Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Trenckova rokle

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Říčka Bobrůvka u Šafránkova mlýna Říčka Bobrůvka u Šafránkova mlýna

Baron Franz von der Trenck patří neodmyslitelně k Brnu. Dodnes se s ním každý může seznámit v kapucínské kryptě, kde leží ve své skleněné rakvi. Kousek za Brnem, v divokém kaňonu říčky Bobrůvky, je Trenckova rokle, kde se Franz údajně nějakou dobu skrýval, krmen bylinkářem z Drahonína. A tam se dnes vypravíme.

Před pár roky jsme se vydali z vesničky Skryje kolem Bobrůvky a došli k Šafránkovu mlýnu. Dnes budeme pokračovat proti proudu Bobrůvky až k Trenckově rokli. I v Trenckově (někdy i jen Trenkově) rokli jsme se kdysi už podívali, ale tehdá jsme šli z vesničky Víckov. Ve Víckově jsme se byli podívat letos v zimě, sešli jsme k Bobrůvce a vyšplhali zase zpět na hrad.

Trasa od Šafránkova mlýna vede po levém břehu Bobrůvky po červené turistické značce a občas poutníka vyžene trochu do stráně. Exponované úseky jsou jištěné řetězy. Cestu zvládnou i děti, ale rozhodně není na kočárek. Až k rokli je to zhruba 2,5 km, které zvládnete pohodovým tempem za hodinku. Celý výlet je tak na zhruba 3 hodiny – počítám s hodinovým okouněním v samotné Trenckově rokli.

Když už se dostanete na dno rokle, doporučuji podívat se i na vodopády – je jich tam několik, vyplatí se kousek vyšplhat stezkou kolem prvního dolního vodopádu. Odměnou bude i objevení chatičky s poštovní schránkou, které je postavená na skalním ostrohu nad vodopády (teda materiál na stavbu bych nahoru tahat nechtěl :-)

Cestou zpět jsme se rozdělili – jedna část šla zpět přes les a pole dál od toku, druhá se vydala po lesní cestě údolím Bobrůvky a několikrát říčku brodila. Někdo bosky, někdo na drsno v botách. Zpět k Šafránkovu mlýnu jsme došli skoro současně. 

Dolní vodopád v Trenckově rokli

Horní vodopád v Trenckově rokli

Další informace

  • Začátek výletu: Šafránkův mlýn
  • Délka výletu: 5,6 km
  • Datum uskutečnění: sobota, 09 květen 2020
  • Doba trvání výletu: 3 hodiny

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.