Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Pěchotní srub MJ-S4 Zatáčka - Chvalovice

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Pěchotní srub MJ-S4 Zatáčka - Chvalovice Pěchotní srub MJ-S4 Zatáčka - Chvalovice

Poprvé jsem si MJ-S4 Zatáčka zvenku prohlédl někdy v roce 1999, kdy jsem se k němu dostal přes pole při ranní detoxikační procházce po návštěvě Chvalovického sklípku pan Adámka. Znal jsem tehdá jen klasické ŘOPíky a něco tak velkého mne dost překvapilo. Před rokem jsem Zatáčku navštívil znovu při cyklovýletu – opět ale pouze exteriér, i když to už jsem o našem opevnění věděl trochu víc. Věděl jsem, že se chci podívat dovnitř.

Z Facebooku Bunkru Zatáčka jsem věděl, že je právě otevřeno, tak jsme vyrazili na výlet. A rozhodně toho nelitujeme. Kilometr a půl procházka z Chvalovické sklepní ulice, kde jsme nechali auto, je tak akorát na protažení kloubů po cestě.

Nebudu tu psát o historii srubu ani o jeho vybavení – to jde dohledat na internetu, sepsáno od povolanějších (např: https://www.mj-s4.cz/) – jen zmíním, že prohlídka opravdu stojí za to. Chlapi, co se o bunkr starají, jsou zapálení nadšenci a výklad je k věci, vtipný, poutavý, ... Provádějící ochotně zodpoví všechny laické dotazy. Návštěvu opravdu doporučuji.

Jen mne trochu mrzí, že neplánují vyhrabat ten ŘOPík 7-I/2137/A-160Z, co je schovaný v záhozu srubu :-D.

V neposlední řadě je příjemné a účelné spojit návštěvu bunkru Zatáčka s koštem a nákupem vína v Chvalovické sklepní ulici ;-)

Zaujala Vás pevnostní turistika? Koukněte na pár výletů s touto tematikou: https://www.komoot.com/collection/931148/-cs-fortification-1935-1938?ref=wcl

Další informace je možno dohledat například zde:

Další informace

Galerie Obrázků

Více z této kategorie: « Trenckova rokle Pejškovský žleb »

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.