Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Lesní Hluboké a Bílý Potok

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Chatky v údolí Bílého Potoka pod Pecnem Chatky v údolí Bílého Potoka pod Pecnem

Šestikilometrový výlet na necelé dvě hodinky z Lesního Hlubokého do údolí Bílého Potoka s obejitím útvaru Pecen. Do Lesního Hlubokého se dostanete z dálničního sjezdu z D1 U Devíti křížů asi kilometrovou slepou cestou. Už jsme tu jednou byli za Četníky z Luhačovic. Tentokrát se ale vypravíme vzhůru do údolí Bílého Potoka cool.

Původně jsem chtěl zaparkovat točny v Lesním Hlubokém, ale byl tam zákaz stání. O kousek dál u zemědělského družstva jsem našel plácek, kde jsem snad nikomu nevadil. Prošli jsme Lesním Hlubokým a kolem koupaliště Azuro se po žluté turistické značce spustili pod obec Radoškov do údolí Přibyslavického potoka. Tady jsme opustili značku a vydali se údolím po proudu potoka přes několik brodů (bez problémů jdou přeskákat suchou nohou po kamenech) jsme dorazili na modrou turistickou značku k Bílému Potoku.

I tady jsem se vydali po proudu směrem k rozcestí a mlýnu Ve Žlebě. Mlýn je známý také jako Absolínův mlýn – podle posledního mlynáře, který zemřel v roce 1968 asi 250 metrů pod mlýnem. Na místě jeho skonu je na paměť vystavěný kříž. U mlýna je také geocache GC2YXGA - Absolinův mlýn na Bílém potoce, kterou jsme odlovili. Kolem Studánky Pod Pecnem jsme pokračovali k útvaru zvanému Pecen, který jsme obešli. Cestou jsme obdivovali chatičky na louce v údolí a Výří skály. Pod pecnem se také nachází ruiny starého hamru. Je tam i geokeška GC2YXG3 - Hamry na Bílém Potoce, ale tu se nám nalézt nepodařilo – na místě nebyl signál a nepovedlo se zobrazit nápovědu.

Kousek jsme se vrátili po stejné cestě až za studánku Pod Pecnem a podle mapy vyrazili doleva do stráně v místech, kde měla být podle mapy po pár (desítkách) metrů lesní cesta zpět do Lesního Hlubokého. Cesta tam fakt po pár stovkách metrů byla. Výstup strání byl dobrodružný, ale nic, co by se nedalo zvládnout. Pak už byl návrat k autu jednoduchý.

Zaznamenával jsem zkusmo i přes Mapy.cz – která varianty mapky se vám líbí víc?

Absolínův kříž (foto: Pavel Jelínek)

Další informace

  • Začátek výletu: Lesní Hluboké
  • Délka výletu: 6 km
  • Datum uskutečnění: sobota, 25 duben 2020
  • Doba trvání výletu: 1:45

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.