Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Libochovka u Chytálek a T.O.Pacifik

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Údolí Libochovky Údolí Libochovky

První jarní výlet poté, co mi po dvou měsících skončila nemocenská. Kvůli omezením spojeným s koronavirem jsme chtěli najít něco, co moc lidí nezná, kde budeme co nejvíce sami a budeme si tam moct v klidu opéct buřty. Chvíle hledání v mapách a objevili jsme vesničku Chytálky, která leží na říčce Libochovce kousek nad Dolními Loučkami. A na jejím pravém přítoku v mapě zaznačený „turistický přístřešek a ohniště“. Úplně mimo turistické trasy, ale pořád v dosahu mojí stále ještě pajdavé nohy. To znělo slibně.

Takže jsme nakoupili proviant, sbalili hamaky a vyrazili autem na Libochovku. Auto jsme nechali na konci cesty těsně ta vesničkou, spíš samotou, Chytálky a vyrazili proto proudu Libochovky a pak podél bezejmenného potůčku směrem k onomu v mapě avizovanému turistickému přístřešku. Tušení bylo správné – jednalo se o flek trampské osady (jak jsem se později dozvěděl, konkrétně T.O. Pacifik). Flek je na moc hezkém místě a krom slavnostního ohniště má ještě dvě další, z nichž jedno jsme využili. Jen škoda, že před námi byla na fleku nějaká čuňata a okolí ohniště nechala dost zaneřáděné. Trochu jsme to pouklízeli místní erární lopatou.

Po opečení klobásek a buřtů jsme pověsili hamaky a zaslouženě užívali lesního klidu. Před odchodem jsme zalili oheň vodou z potůčku a důsledně popel prošťourali, protože okolní les byl opravdu smutně suchý. Zpět k autu jsme šli trošku jinou cestou – jen tak, pro zpestření.

Flek T.O. Pacifik

Další informace

  • Začátek výletu: Chytálky
  • Délka výletu: 4 km
  • Datum uskutečnění: sobota, 18 duben 2020
  • Doba trvání výletu: 1 hodina chůze + spoustu zevlování

Média

Galerie Obrázků

1 komentář

  • Odkaz Komentáře Mp sobota, 18 duben 2020 20:38 napsal(a) Mp

    Hola, tam cundrakujem každý rok. Je tam hezky i v zimě.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.