Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Omice, Hvízdalka – bývalá raketová základna

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Plechový Ježíš nad Omicemi – daleká vyhlídka Plechový Ježíš nad Omicemi – daleká vyhlídka

Krátké kolečko u Omic spojené s nakouknutím do bývalého vojenského prostoru Hvízdalka, kde dříve sídlila raketová protiletecká obrana Brna. Celé se to dá zvládnout za hodinu a půl a spojit s odlovením jedné nebo dvou geokešek.

Auto jsme nechali za samoobsluhou Enapo - jedno auto se tam vejde a v neděli určitě nebude zásobování nijak vadit. Vyrazili jsme po ulici Armádní směrem v vyhlídkovému místu, které jsem podle dřevěného kříže nazval Plechový Ježíš. Výhled je odtam opravdu parádní, Pálava jako na dlani. Pokračovali jsme dál k bývalému vojenskému prostoru Hvízdalka, který jsme si chtěli prohlédnout. Bohužel nás přivítala zavřená brána. O kus dál chybělo kousek drátěného plotu, takže jsme vlezli dovnitř (čímž nikoho k ničemu nenabádám) a z venku si prohlédli několik budov v dezolátním stavu. Na některých bylo vidět, že byla zahájena přestavba, ale asi hodně dávno. Oblast ohrazená betonovým plotem byla uzavřená, ale podle stop ve sněhu bylo vidět, že tam občas zajíždí auta. Dovnitř jsme se tedy nenabourávali, musíme se spokojit f fotkami a popisem od jiných průzkuníků (viz odkaz níže).

Vjezd do bývalého vojenského prostoru Hvízdalka (Google Street View)

Hvízdalku jsme obešli lesem a dali se po žluté turistické značce doprava směrem k rozcestí U vodárny. Tam jsem si také odlovil moc pěkně udělanou geocache GC4NCZW Vodarna. Dál jsme pokračovali po zelené, která nás dovedla k silnici, po které jsme se vrátili do Omic.

Další informace

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.