Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Hřebečské důlní stezky: 1. den

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Rozhled z Rozhledny Nad doly Rozhled z Rozhledny Nad doly

Hřebečovský hřbet a Hřebečské důlní stezky jsme měli na seznamu výletních cílů díky Toulavé kameře a hlavně Putování s párou. Takže lokalita byla jasná, teď jen naplánovat trasu a trefit se do provozu Mladějovské průmyslové železnice – úzkorozchodné tratě, která až do roku 1991 obsluhovala místní lupkové doly. Nakonec jsme zvolili víkendový výšlap „na těžko“, který vám v následující sérii článků přiblížím.

První den, pátek, byl ve znamení dopravy do Hřebče, kde jsme nechali auto na prostorném parkovišti u restaurace U tety. Poté jsme vyrazili po červené turistické značce do kopce na vrch Hřebečov (623 m. n. m.), odkud jsme pokračovali k vyhlídce Nad doly, což je vyhlídková plošina, která se pyšní tím, že se na ni schází po schodech dolů. po pokochání se výhledem na Moravskou Třebovou jsme pokračovali po červené až k Dětřichovské hájence, kde jsme ji vyměnili za žlutou a na posledních pár set metrů jsme sešli i ze žluté jen na naučnou stezku.

Z map jsme měli k přenocování vyhlédnutý Přístřešek pod Mladějovským vrchem, který je prostorný a pohodlný. Trochu škoda, že stromy a keře u přístřešku už porostly natolik, že téměř znemožňovaly výhled do kraje, který odtud musel být dříve náramný.

Pokračujte na druhý den výletu.

Další informace

Média

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.