Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Rakovecké údolí, Jehnice, Ořešín

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Rakovecké údolí, Jehnice, Ořešín Rakovecké údolí, Jehnice, Ořešín

Tento výlet je z doby tvrdého Covid-19 lockdownu, kdy není legální kvůli rekreaci a sportu opustit hranice obce, v našem případě tedy města Brna (shodné s okresem Brno-město). Výlet toto nařízení respektuje a snaží se najít trasu, která by nebyla úplně profláknutá a tedy přelidněná. Z větší části se nám to povedlo a mnoho lidí jsme po cestě nepotkali (snad s výjimkou údolí Rakoveckého potoka, ale ani tady to nebylo nijak tragické).

Začínáme v Jehnicích u hřbitova. Parkoviště je limitované na 60 minut, ale na cestě u zahrádek je místa k parkování habaděj. Dá se ale dojet i MHD - třeba do Ořešína.

U sportoviště Sokola Ořešín zvaného Rakovec je v provozu Sokolské okénko. A u něj přelidněno, takže pouze procházíme. Rakovecké údolí nabízí několik malebných tůněk a rybníčků, studnu U Potomských a větší rybníček zvaný Mates. U něj je jednak keška GC8JPT2 Mates, ale také rozcestí Pod Kněží horou. Na Kněží horu si necháme zajít chuť, protože leží v již zapovězeném okrese Brně-venkov.

Místo toho se vydáme po modré turistické značce do kopce, ale ještě před rozcestím Písky zahýbáme ostře vpravo, protože se chceme podívat na místo, kde kdysi stávala lovecká chata Hubertka. Chata, postavená kolem roku 1939 jako kopie srubu ze Zakarpatské Ukrajiny, už tam není – v šedesátých letech byla rozebrána a přenesena do Křtinského arboreta, kde ji můžeme obdivovat dodnes. Na místě původní chaty Hubertka je dnes moc pěkně vyvedená geocache GC1Q466 Lovecké chaty: Hubertka.

Od Hubertky jsme se vrátili zpět na modrou značku, abychom z ní hned zase odbočili doprava a dali se údolím bezejmenného potůčku zpět dolů do údolí Rakovce, které jsme dosáhli kousek nad Mokrou Horou. Zde už vede modrá turistická značka, která je trochu exponovanější (nic strašného) a po které se vracíme zpět k Sokolu Ořešín a autu.

Další informace

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.