Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Zřícenina hradu Lukov

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Hrad Lukov Hrad Lukov

Na Velikonoční neděli jsme měli původně naplánovaný svatý Hostýn. Nakonec jsme se ale trochu báli počasí a spásychtivých poutníků, tak jsme s babičkou vyrazili na kratší procházku na bližší zříceninu hradu Lukov (kousek od Zlína). A vůbec jsme nelitovali, Lukov je hrad opravdu krásný a výlet se velmi vydařil.

Od parkoviště se dá jít po červené turistické značce přímo ke hradu. My jsme si chtěli udělat trochu výšlap, tak jsme vyrazili po zelené a pak po žluté s plánem říznout si to po neznačené cestě podle mapy na modrou, která by nás dovedla na rozcestí Na písečném, odkud už je to ke hradu co by kamenem dohodil po červené. Ono se nám to tak skoro povedlo, jenom té neznačené cestě, co jsme si vybrali, chybělo posledních přibližně 400 metrů. Na mapě cesta byla, ve skutečnosti ne.

Nic, co by se nedalo zvládnout přímo lesem. Pokud se ale rozhodnete výlet následovat, vydejte se buď dřívější cestou (vede přímo Na Píšečné), nebo neodbočujte doprava do kopce z asfaltové cesty a odbočte z ní doprava až na modré turistické značce. Nebudete muset improvizovat. Ale taky neobjevíte v lese zaparkovanou Pragu V3S (viz fotky).

Hrad je moc pěkný a návštěvu doporučujeme. V místní příjemné hospůdce si kupte pivo Lukréciino dědictví – nikde jinde se prý neprodává a pivovar Rohozec jej vaří jen pro Lukov.

Cestou k autu nechoďte přímou červenou, ale udělejte si malou zacházku po zelené, aby vám neunikly skály Králky. Nebudete litovat (a zacházka je to opravdu minimální).

Další informace

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.