Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Babí lom (vrchol) ze Svinošic

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
U Lelkovadla U Lelkovadla

Už dlouho jsme se chtěli podívat na Spálenou skálu směrem od Svinošic. Dnes jsme tedy vyrazili. Auto jsme nechali ve Svinošicích u mostu, kde je dost místa a ničemu to tam nezavazí. Vyrazili jsme směrem na Svinošickou hájenku, prvním cílem byla studánka nacházející se 150 metrů za hájenkou.

Studánka je bezejmenná a taky bezvodá. Pak jsem dostal nápad zkrátit si cestu lesem. Toho jsem následně litoval ze dvou důvodů:

  1. Minuli jsme Tree house (OK, tak příště).
  2. Ženská část mužstva lehce pizzovala kvůli absenci cesty a přebytku bahna.

Ovšem cestu se žlutou turistickou značkou jsme našli a pokračovali po ní až k Bukové studánce, kde jsme na rozcestí zahnuli doprava na modrou a vystoupali k rozcestí Babí lom, kde jsme se občerstvili. Ženským bylo zima, tak jsem sám vyrazil doleva na 100 metrů vzdálený vrchol Babího lomu. Pozor, není to to místo s rozhlednou, to je doprava a kousek dál (a je níže položené). Jak to na vrcholu babího lomu vypadá se můžete podívat na níže vložené sférické fotografii:

Ženské jsem dohonil u Lelkovadla a pokračovali jsme kolem lesních školek, kde jsme na rozcestí U Jelínka zahnuli doleva a po chvíli se napojili na Lesnickou naučnou stezku Babí lom, kteréžto levou půlku jsme prošli. Na stezce bylo několik zajímavých zastavení s atrakcemi pro děti, dřevěnými zvířátky a infotabulemi. Od rozcestí Pod Jelínkem jsme pokračovali po zelené turistické značce přes pastvinu, na které se pásli koně až do Svinošic. Na té pastvině byli vedle sebe postavené jurta a teepee. Poněkud nevšední kombinace. Ve Svinošicích jsme ještě obdivovali Boží muka a na návsi kapličku a pomník padlým.

Další informace

  • Začátek výletu: Svinošice
  • Délka výletu: 8 km
  • Datum uskutečnění: pátek, 30 březen 2018
  • Doba trvání výletu: 2 hodiny chůze

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.