Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Vrchol Katrin a Kříž císaře Františka Josefa nad Bad Ischlem

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Na horní stanici lanovky pod Katrin Na horní stanici lanovky pod Katrin

Na jarní prázdniny jsme vyrazili do Rakouského Tauplitz. Na lyže. Ale jenom lyžovat by byla nuda - obvzláště, když je tak parádní počasí. Takže bylo třeba vyrazit na výlet: U Bad Ischlu je lanovka Katrin, která vede pod stejnojmenný vrchol. A kolem je ještě několik vrcholů. Dle informací na webu by "Cestu tří vrcholů" mělo zvládnout i čtyřleté dítě. Tak jsme vyrazili tam.

Čtyřleté dítě by to určitě lehce zvládlo - teda za předpokladu, že se jedná o dítě eskymácké, kojené mlékem ledních medvědů (s rumem) a krmené od dvou týdnů věku vejci tučňáků (natvrdo). Koho by napadlo, že tam bude sníh? Hodně sněhu! Až bych řekl, že hromady sněhu!

K vrcholu Katrin mířilo několik lidí na sněžnicích nebo lyžích s tuleními pásy. A pár debilů v pohorkách. To jsme byli my. Teda, bylo nás tam takových víc, ale i tak jsme my, pohorkáři, byli v menšině. Trochu se mi ulevilo, když jsme na zpáteční cestě potkali mladý pár, kde slečna šla v riflích a na nohou měla Conversky.

Cesta nahoru byl opravdu očistec, kde každý nastoupaný metr byl vykoupen několika kroky nahoru následovaných sklouznutími v prašanu. Po vystoupání nám hora připravila další překvapení - zasněženou kosodřevinu, která nebyla pod sněhem vidět, ale fungovala jako past na mamuta. Ale i tuto nástrahu jsme překonali a po hodině a půl stanuli na vrcholu Katrin u vysílače a kříže císaře Františka Josefa. Teda bez bab, jen chlapi s děckama. Ženský to kousek před koncem stoupání vzdaly.

Katrin nás odměnila nádhernými výhledy na Bad Ischl a Wofgangsee. Při výstupu bylo v dáli vidět i Halštatské jezero

Zpět už to šlo celkem rychle - prostě jsme se klouzali po zadeli dolů k lanovce. V botách jaro, ale šťastní až na půdu.

Další informace

  • Začátek výletu: Bad Isch, Kaltenbach
  • Délka výletu: 7,6 km (většina lanovka :-))
  • Datum uskutečnění: pondělí, 05 únor 2018
  • Doba trvání výletu: 2+ hodiny (ve sněhu náročné!)

Média

Galerie Obrázků

Více z této kategorie: « Vídeň – centrum Altausseer See »

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.