Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Vídeň – centrum

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Belvedere (Vídeň) Belvedere (Vídeň)

Večer jdeme na koncert Vivaldiho Čtvero ročních období. V Karlskirche ve Vídni.Takže toho využíváme k procházce jarní Vídní. K celodenní procházce. Parkujeme v podzemních garážích Karlsplatzgarage přímo pod Karlsplatzem. Tyhle garáže mají tu výhodu, že stojí na den jenom 10 €, zatímco většina jiných parkovišť v okolí stojí na den okolo 40 €.

Procházku po centru Vídně jsme nakonec natáhli na 16 a půl kilometru, což bylo v tom vedru a po dlažbě až moc a na koncert jsme šli pěkně unavení. Ale stálo to za to! Na Komootu je vidět, jak jsme se po Vídni motali.

Kromě klasiky klasik, kterou je Opera a Stephansdom jsem zavítali i do městského parku, Schillerova parku, parku Belvedere, parku za Hofburgem, několika kostelů, omylem našli místo, kde stával dům, ve kterém zemřel Mozart, ... Neměli jsme trasu pevně stanovenou a jen tak se procházeli.

Jako oběd jsme si dali meníčko na Naschmarktu, kde je neskutečný výběr a ceny velmi příznivé. Škoda, že něco takového, jako Vídeňský Naschmarkt v Brně nemáme!

Chtěli jsem si dát Sacher, ale Sacher originál se opravuje a venku stála fronta na uvedení ke stolu. U Demela i Hawelky bylo také plno, takže nás nakonec uspokojila jedna restaurace ve vedlejší ulici – originál to nebyl, ale moc dobrý byl :).

Další informace

  • Začátek výletu: Karlsplatz
  • Konec výletu: tamtéž
  • Délka výletu: 16,5 km
  • Datum uskutečnění: pátek, 26 květen 2017
  • Doba trvání výletu: Celodenní

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.