Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Lanové centrum Proud Brno

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Lanové centrum Proud, Brno, Lesná Lanové centrum Proud, Brno, Lesná

Barunka byla o prázdninách na týdenním příměstském táboře s názvem Pod lany v Lanovém centru Proud v Brně na Lesné. Moc se jí tam líbilo, z lezení po lanových překážkách byla každý den nadšená. Ve čtvrtek čekalo na rodiče překvapení - mohli si vyzkoušet také nějaké překážky, ale také mohli jistit svoje potomky, kteří se po překážkách pohybovali s obratností veverek. Tábor skončil v pátek 28.7.2017 a děti dostaly voucher na návštěvu lanového centra 1+1 zdarma. Takže jsme museli vyrazit už v neděli 30.7.2017 :-)

Do Lanového centra Proud jsme dorazili lehce po nedělním poledni a byli jsme tam sami. S Ondrou teda, což je místní instruktor, který se nás hned ochotně ujal. Po nás se začali trousit další zájemci - někteří byli známé tváře, také s voucherem z příměstského tábora :-)

Ondra nám rozdal lezecké postroje, pomohl nám se do nich správně nasoukat, dostali jsme blembáky na hlavy a samojistící sady. Následovala instruktáž na trenažéru půl metru nad zemí, kde jsme se dozvěděli, jak se správně a bezpečně samojistit, po které jsme museli na trenažéru ukázat, že to umíme a děláme správně. A pak už jsme mohli vylézt do osmi metrů na věž, kde začínala naše série lanových překážek, které jsme postupně zdolávali. Barunka šla vždy první, poté, co jsem zkontroloval, že se správně zajistila - v podstatě to nebylo potřeba kontrolovat, protože po týdnu v PT Pod lany to uměla lépe, než já. Projít všechny překážky na trase nám trvalo déle, než hodinu!

Na závěr jsme ještě vyměnili samojistící sady za speciální úvazky na lanovku a objeli si okruh po lanech ven z Lanového centra a zase zpět. Tady jsem jezdil první já, abych případně chytal Barunku u cílových sloupů jednotlivých úseků, ale ani to nebylo potřeba, protože Barča jezdila jako pravý profesionál.

Na konec jsme vrátili vybavení, poděkovali Ondrovi za to, jak se nám perfektně věnoval a vyrazili vyzvednout mamku, abychom se šli okoupat na Brněnskou přehradu, o čemž je náš další příspěnek, protože jsme tak objevili paddleboard.

Video z nedělní návštěvy Lanového centra Proud v Brně na Lesné

Příměstský tábor Pod lany v Lanovém Centru Proud v Brně na Lesné - lezení rodičů s dětmi 27.7.2017.

Video začíná mým vrcholným číslem, skoku ze sloupu na hrazdu ve výšce cca 10 metrů :-)

Další informace

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.