Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Zukalův rybník v Podolí u Brna

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zukalův tybník v Podolí u Brna Zukalův tybník v Podolí u Brna

Madlenka měla svátek a mohla si vybrat, co budeme v její sváteční den dělat. Moc si s tím nevěděla rady, tak dostala pár tipů na výběr. Už docela dlouho jsme se chtěli jít podívat na Zukalův rybník do Podolí u Brna. Je to soukromý rybářský revír, kde se dá koupit povolenka a chytat rybu, i když člověk jinak povolenku nemá. To Madlenku zaujalo a já musel pohledat staré rybářské vybavení po dědovi. Pruty jsem našel, podběrák taky a mohli jsme vyrazit.

Nejdříve teda do rybářských potřeb, kde jsme koupili háčky bez zpětných háčků, což je podmínka pro lov na Zukalově rybníku. Taky jsme přikoupili nejaké kapří bonbóny, abychom měli na co chytat. V Podolí jsme zaparkovali na docela velkém parkovišti u Zukalova Mlýna a šli do místní Zukalovy hospůdky koupit povolenku. Pán nás upozornil, ať nepočítáme s nějakými rybářskými rekordy, protože zrovna není sezóna, ale to nám nevadilo. Šli jsme tam totiž ryby chytat (a ne chytit :-)).

Navázal jsem Mařenkám pruty na splávek a šlo se na lov. Holky se naučily nahazovat (viz video), takže se kolem rybníku pohybovaly samostatně. Okolí rybníku (pravý břeh) je upraveno pro rybáře – jsou tam dřevěná mola a pod přístřešky stoly a lavičky, na kterých se dá moc pěkně picknikovat. Hospůdka na Zukalově rybníku nabízí osvěžení, takže není problém ve stínu u chladivé vody strávit dlouhý čas, i když je parný den. Navíc čas zpestřují kačeny, rybí drobotina ve vodě, kůň na druhém břehu, ... Prostě nám vůbec nevadilo, že jsme tentokrát nic nechytili – my se vrátíme!

Další informace

  • Začátek výletu: Parkoviště u Zukalova mlýna
  • Délka výletu: 1 km
  • Datum uskutečnění: sobota, 22 červenec 2017
  • Doba trvání výletu: Půl dne (válení se u vody)

Média

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.