Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Hitlerova dálnice u Ostopovic a Šelše

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)
Most nedokončené "Hitlerovy" dálnice u Ostopovic Most nedokončené "Hitlerovy" dálnice u Ostopovic

Sice pršelo, ale to přece nevadí, protože není špatné počasí, je jen špatná nálada. Vybavili jsme se tedy do nepohody, vzali náhradní ponožky a boty na zpáteční cestu a vyrazili do míst, kam jsem se chtěl podívat už dlouho – k "Hitlerově" dálnici u Ostopovic.

Exteritoriální dálnice Vídeň–Vratislav také známá pod názvem Hitlerova dálnice, či zkratkou A88 je označení nedostavěné dálnice která měla přes Moravu a severovýchodní Čechy spojovat Vídeň s dnes polskou Vratislaví. Podle následného projektu měla mít dálnice délku 320 km. Na území Česka bylo celkem rozestavěno 83 km. (Zdroj: Wikipedie).

Autem jsme dojeli do Ostopovic a vyrazili, nejdříve k Dolnímu mostu přes polní cestu, kde měla být geocache GC50R4F Ostopovice - dalnicni most pres polni cestu. Most jsme našli hned, ale keška nám dala trochu zabrat. Signál trochu poskakoval, ale nakonec na to Madlenka přišla a já pro ni vlezl. Nebudu to popisovat, abych nepokazil hledání (POZOR, na fotkách je spoiler :-). Poctivě jsme se zapsali, dali do kešky náš CWG a TB 1960 Tanners (Bob) a kešku vrátili na své místo.

Mezi tím se nám trochu rozpršelo a my to otočili zpátky k autu. Po pár krocích jsme ale s Madlenkou zjistili, že nám ten déšť zase až tak nevadí, a že máme ještě dost času. Tak jsme na sebe mrkli a vyrazili pro další kešku – GC4PYDV Ztracena pumpa. Pumpu jsme našli – je fakt uprostřed ničeho v lese. A dokonce pumpuje. Kešku jsme ale nenašli. Pravda zase moc důkladně jsme nehledali, protože usilovně pršelo, ale na podezřelých místech prostě nebyla. O důvod víc se sem vrátit za pěkného počasí.

Vydali jsme se teda k Hornímu mostu, místu, kde se dnes konají koncerty a vystoupení pod širým nebem – díky Občanskému sdružení Nad Šelší. Tam jsme našli zavěšeného batmana (viz fotky). Až doma jsem zjistil, že se asi jedná o prémiovou geocache.

Času bylo pořád ještě hodně a na déšť jsme si už zvykli, tak jsme si to ještě protáhli k Šelši. Šelše bylo za první republiky výletní místo se studánkou, dvěma rybníky (jeden fungoval jako přírodní koupaliště), sokolským hřištěm a přírodním divadlem. Kvůli výstavbě Hitlerovy dálnice bylo ale údolí částečně zavaleno. Studánka je tam pořád a rybníček byl v roce 2009 obnoven. Na hledání kešky už nebyla nálada, tak jsme si ji nechali na příště a vrátili se promoklí k autu, u kterého jsem byl moc rád, že má přídavné topení na dálkové ovládání, takže nás vítalo teplem :-)

Ještě přidám odkaz na Toulky paní Aleny - po stopách nedostavěné Hitlerovy dálnice u Ostopovic – jsou tam moc pěkné fotografie, rozhodně o mnoho lepší, než ty naše uplakané.

Další informace

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.