Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Kořeni s děckama 2016: Chvojnice a Oslavka, 3. den

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Ráno na Oslavce pod Ketkovákem Ráno na Oslavce pod Ketkovákem

Předchozí den jsme se utábořili na louce pod Ketkovákem a očekávali deštivou noc. Předpověď se nenechala zahambit a v noci celkem třikrát sprchlo. První varování byl pětiminutový deštíček okolo desáté. Pak zapršelo na 20 minut okolo druhé a vyvrcholení přišlo kolem třetí, kdy vydrželo krápat skoro dvě hodiny. Naštěstí to ale nebyla žádná průtrž mračen a dalo se to přečkat.

Měl jsem postavený přístřešek ze tří Wehrmachťáckých celt – origo trojúhelníků, které jsem podepřel prutem původně použitým na opékání špekáčků. Celty notně nasákly a ráno byl prut prohnutý jako banán. Ale vydržel.

Barunka byla ráno trochu navlhlá, protože spala pod spojem igelitů a kapalo na ni. Hroch se jí sice snažil přesunout, ale vždycky se vrátila na původní místo :-). Naštěstí bylo teplo, takže žádné nachlazení nehrozilo. K ránu přestalo pršet a mohli jsme Barunku převléct do suchého. Perun k nám byl milostivý a nechal nás sbalit tábor bez deště. Byl jsem rád, že tam má Ivoš auto a poprosil ho, aby mi vzal plnou polní autem do Brna. Celty totiž měly tak trojnásobek své váhy za sucha!

Po úklidu tábořiště jsme už nalehko vyrazili okolo Kantýny do Senorad na autobus. Na Kantýně jsme se krátce občerstvili a do Senorad dorazili přesně na brzký oběd v místním penzionu.

Po obědě zbývaly pořád ještě dvě hodiny do odjezdu autobusu. Na Kořenech s dětma se vždy v neděli hraje bowling. Co na tom, že to platí na podzimní edici, kterou trávíváme v hotelu Harmonie v Zastávce u Brna. Už to platí i pro jarní/letní vydání kořenů :-)

Čas do odjezdu autobusu jsme tedy vyplnili hrou v bowling. Potom busem do Tetčic, vlakem na rolu a šalinó do Žabin. Sláva nazdar výletu, trochu jsme zmokli – a příště jedem zas!

Další informace

  • Začátek výletu: Tábořiště pod Ketkovákem
  • Konec výletu: Senorady
  • Délka výletu: 3 km
  • Datum uskutečnění: neděle, 26 červen 2016
  • Doba trvání výletu: Hodina

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.