Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Kořeni s děckama 2016: Chvojnice a Oslavka, 2. den

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Vandráci na Chvojnici Vandráci na Chvojnici

Včera jsme došli po Chvojnici z Kralic nad Oslavou na tábořiště T.O. Moisidis, kde jsme se utábořili a přečkali první noc našeho vandru Kořeni s děckama. Už večer to vypadalo na to, že budeme muset kvůli vedru naše původní plány dojít dnes pod Lamberk poněkud upravit. Ráno, kdy jsme se začali potit ještě před tím, než do údolí Chvojnice nakouklo sluníčko, nám večerní obavy jen potvrdilo.

Takže sbalit tábor, uklidit po sobě a hurá po proudu Chvojnice k Oslavce. Operativním cílem byla určena Senoradská trampská kantýna

Cesta podél Chvojnice probíhala celkem rychle, v údolí v lese bylo přeci jen o poznání chladněji, než na otevřených loukách. Několik brodů zpestřilo cestu, ale oproti očekávání do vody nikdo nespadl. Od Senoradského mlýna jsme poslední půlkiláček vzali ke Kantýně po žluté – přeci jen jsme nechtěli riskovat jít s děckama v plné polní po skalkách kolem řeky :-)

Kantýna se ukázala jako dobrá volba – napojili jsme Malá Hovada Kofolou a Žlutou Kombajnérkou a Velká Hovada pivem a Myslivcem. Zatímco na Malá Hovada měla tato terapie (spolu s mácháním se v potůčku pod čertovou skálou) povzbudivé účinky, Velká Hovada v tom vedru byla čím dál tím unavenější :-) Přijela nám také čerstvá posila v podobě Iva & Iva.

Abychom zabránili nejhoršímu, rozhodli jsme se zaplatit a přesunout se na louku přímo pod Ketkovákem, kde jsme rozbili tábor. Následovala koupačka, vaření brgulu, střídavé střízlivění a dokrmování opiček, hraní na kytaru. Prostě relax!

Večer to začalo vypadat, že v noci něco přijde. To byl pro Vlastu s Verunkou signál k vyklizení pozic, protože se rozhodně nechtěli namočit. Tvrďáci zůstali, kdo měl postavil stan (nebo "něco jako stan"). Mezi Ivošovo auto a plůtek u plácku na hřiště byly nataženy plachty a vytvořen přístřešek z igelitů. Batohy byly uschovány do auta. Přírodo, ukaž, co umíš!

Dobrou noc se šuměním řeky a prvních kapek ;-) A jak bylo ráno?

Další informace

Média

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.