Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Kaprálův mlýn, U Jelínka, Hornek

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Vyhlídka Hornek Vyhlídka Hornek

Pro Brňáky vycházka akorát tak po sobotním nebo nedělním obědě – pár minut autem od Brna (nebo autobusem) do střední části údolí říčky Říčky. Cestou mineme dva mlýny, ranč, spoustu chat, rybník a koukneme se z vyhlídky na Velkém Horneku.

Zaparkovali jsem v místě zvaném „Na Spáleništi“, kde je možnost zaparkovat pár aut. Odtud jsme vyběhli na kopeček ke žluté turistické značce, která nás kolem rozcestí Říčky (možnost odlovit GC2RAMK Machrsňůra) dovedla až ke Kaprálovu mlýnu – místu s pohnutou historií, nyní skautské základně (geocache GC3VQBH). Nad mlýnem si všimneme kříže věnovanému Zeno Kaprálovi. Po mostku přejdeme Říčku (možno se vrátit kousek proti jejímu proudu ke Kaprálově studánce a vývěru Říčky (keška GC28WYH)) a u rozcestí Kaprálův mlýn vyměníme žlutou značku za modrou, která nás kolem koní, pštrosů a jiné drůbeže dovede na Ranč U Jelena.

Pokračujeme dál po modré, ale pod strmým svahem odbočujeme doprava přes mostek po cestě přes pastviny a obdivujeme koně. Po levici míjíme Svobodův mlýn a u prvních chat se dáváme doleva. Zde je možnost vrátit je přes lávku zpět na modrou turistickou značku, ale mi pokračujeme po lesní cestě rovně a obkroužíme tak nejvýchodnější bod Brna (GC1QB7Y). Míjíme několik starých chat v různém stádiu rozpadu a napojujeme se na žlutou turistickou značku, která u rybníku Hornek začíná stoupat do kopce na Velký Hornek s vyhlídkou a geokeškou GCXXYD.

Vyhlídka Velký Hornek

Cestou z vyhlídky Hornek míjíme několik chat a také kešku GC7J455 - Mini power trail po zelené #10. Blížíme se k silnici Brno – Ochoz a překvapuje nás v lese schovaný secesní dům (asi bývalá hájovna). Přebíháme silnici a po cestičce se napojujeme na cyklostezku Velká Klajdovka – Mokrá-Horákov, která nás dovede zpět k autu.

 

Další informace

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.