Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Bučín

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
NS Bučín NS Bučín

Ani ne sedmikilometrová procházka inspirovaná naučnou stezkou Bučín, ale upravená tak, aby se nešlo po stejné cestě tam i zpět. NS Bučín neprochází celou, ale jen její přibližně dvě třetiny.

Roku 2010 byla vytvořena naučná stezka, která prochází revírem Bučín. Má celkem devět zastavení. Věnuje se přírodním podmínkám revíru jak z hlediska živé a neživé přírody, tak z pohledu lesního hospodaření a myslivosti. Jedna z informačních tabulí (u přístřešku U opice) se zabývá klonovým archivem jeřábu oskeruše a jeřábu břeku. (Zdroj: https://mapy.cz/s/kujacukefe).

Naučná stezka začíná kousek od rozcestníku Bobrava-rozcestí u Omic, v blízkosti Svatoplukovy studánky, když se odděluje od žluté turistické značky. Odtud vede lesní cestou po proudu říčky Bobravy až k Brahovickému potoku, po jehož přechodu se stáčí doprava a po svahu Skalky pokračuje proti proudu potoka necelé 3 km k vyústění na modrou turistickou značku. Odtud vede doprava krátká odbočka k jednomu ze zastavení (č. 6), NS pak od vyústění pokračuje doleva až k rozcestníku Kopaniny-rozcestí v lokalitě Červená louka, přičemž obchází Teplý kopec. NS je možné projít i v obráceném směru. (Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Nau%C4%8Dn%C3%A1_stezka_Bu%C4%8D%C3%ADn)

Zastavení a přístřešek Pod Skalkou

Další informace

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.