Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Rudka, pramen Bobravy a zaniklá tvrz

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Pramen Bobravy Pramen Bobravy

Druhý svátek vánoční vyšel na sobotu a my hledali místo na výlet. Z pěti navržených variant byla hlasováním vybrána NS Rudka a pramen Bobravy – oblast, která je 30 minut autem od Brna, ale nikdy jsme se v ní ještě nepotulovali.

Dlužno dodat, že Naučná stezka Rudka byla vlastně pouze inspirací – trochu jsme si trasu upravili (prodloužili), protože jsme tušili, že hlavním motivem hlasování dítek pro tuto variantu nebyla láska k Bobravě, ale fakt, že tato varianta byla z nabízených nejkratší – jen 5,5 km. Naše varianta má přibližně o dva kilometry více. Oproti NS Rudka jsme udělali tyto změny:

  • Od Pramene říčky Bobravy jsme se nevraceli jednosměrkou k zastavení číslo 4, ale vzali to přes čerstvou mýtinu (ano, tohle byla vlastně zkratka).
  • Od pasti na divoká prasata jsme udělali cíleně malou zacházku.
  • A konečně od turistického přístřešku jsme šli ještě dolů k zaniklému hradišti, na které nás upozornila infotabule u přístřešku (bonus je, že jsme dvakrát křižovali trasu ropovodu ;-))

Dítka byla tak zabrána do hovoru, že si prodloužení trasy vůbec nevšimla a byla nakrklá až doma, když jsme jim to prozradili...

Mapka trasy (GPX ke stažení po kliknutí)

Video od Relive

Další informace

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.