Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Dolní Rožínka, Jivina

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zatopený lom Dolní Rožínka Zatopený lom Dolní Rožínka

Inspirováni nedávným výletem popsaným v turistické skupině na FB (zaboha se mi to teď nedaří najít) jsme vyrazili do Dolní Rožínky s cílem krátké procházky u uměle vytvořené romantické zříceniny kaple Jivina. Procházka je to krátká a takřka po rovině, takže vhodná i pro rekonvalescenty.

Auto jsme nechali na okraji Dolní Rožínky na parkovišti u zatopeného lomu. Cestu tam jsme zvolili po silnici směřující na Dolní Rozsíčku. Provoz byl na silnici minimální. Těsně před horizontem jsme ze silnice uhnuli doleva na lesní cestu a po chvíli došli k ruině kaple Jivina i studánce V Jivině. U kaple jsme chvíli pobyli – je tam i malé ohniště – a odlovili kešku GC4MWT9 - Zřícenina v lese Jivině - Dolní Rožínka – víceméně náhodou, protože Hance padlo oko na geoskrýš.

Cestu zpět jsme volili lesem kolem rybníčku s kapry. V Dolní Rožínce jsme ještě obešli Návesní rybník (opět plný kaprů) a z venku si prohlédli Strašidelný zámek Draxmoor. Před objezdem jsme ještě chvíli poseděli u zatopeného lomu, kde je v létě pěkné koupání.

Zatopený lom v Dolní Rožínce

Romantická ruina kaple Jivina u Dolní Rožínky

Další informace

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.