Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Vizovice - Pozlovice (Luhačovice)

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Nad Vizovicemi Nad Vizovicemi

Turistický přechod z Vizovic do Luhačovic (Pozlovic) jsme chtěli projít již delší dobu. Trasa má něco přes 20 kilometrů a jde o něco zkrátit nebo naopak natáhnout. V březnu 2019 dozrál čas a vyrazili jsme z Brna autobusem do Zlína a pak dále do Vizovic.

Z Vizovického náměstí jsme vyrazili chvíli před polednem. Cesta stoupá po červené turistické značce na Janovu horu, kde se nachází zřícenina Janův hrad, která byla v době naší návštěvy zavřená, ale která slibovala vyhlídkovou plošinu. Tak přístě. Celou cestu na Janovu horu jsou moc pěkné výhledy na Vizovice a na Zlín. Po cestě je také několik geokešek.

Dále jsme pokračovali na stále po červené na Spletený vrch, kde jsme změnili barvu značky na modrou a vydali se doprava do Horní Lhoty. Odtud jsme začali opět stoupat na hříceninu zvanou Sehrad a dále pak na vrchol Komonec (672 m.n.m.), kde je moc pěkně upravené odpočinkové místo s možností posezení a opečení špekáčků.

Buřty jsme neměli, tak jsme snědli svačiny a pokračovali na zříceninu hradu Starý Světlov. Pod Starým Světlovem jsme barvu turistické značky vyměnili za zelenou, která nás dovedla k poutnímu místu Malenisko. Napili jsme se z pramene Svatá voda a vyrazili po křížové cestě (žlutá turistická) ke kapličce na kopci. Odtud jsme pokračovali z kopce kolem Poutnické studánky do Řetechova, kde jsme zahnuli doleva na místní silničku a řízli si to do Pozlovic. Prošli jsme Pozlovice a přes kopeček došli až k vodní nádrži Luhačovice, kde jsme měli v hotelu Vyhlídka zamluvený nocleh. Došli jsme akorát, protože se právě začalo stmívat.

Další informace

  • Začátek výletu: Vizovice
  • Konec výletu: Pozlovice
  • Délka výletu: 22,8 km
  • Datum uskutečnění: sobota, 23 březen 2019
  • Doba trvání výletu: 7 hodin

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.