Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Betonové bunkry a opevnění u Starého Města pod Sněžníkem

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Pěchotní stub StM-S 34 "Svah" Pěchotní stub StM-S 34 "Svah"

Jelikož jsem tak trochu postižen mánií do bunkrů, byla návštěva Staroměstské pevnostní stezky naprosto nevyhnutelná. Díky mokrému počasí a faktu, že se jse často po polích, loukách a travou, jsme museli putování trošku zkrátit – Barunka měla "jaro v botách". I tak jsme ale viděli dost. Pokud si myslíte, že Československé předválečné opevnění sestávalo jen z klasických ŘOPíků, vězte, že tyto bunkříky byly pouze tak zvané lehké opevnění. Objekty těžkého opevnění, které se ne všude podařilo vybudovat a vybavit, byly daleko větší monstra. A právě u Starého Města pod Sněžníkem jich vyrostlo hned několik.

Za návštěvu stojí i Vojenské muzeum ve Starém Městě pod Sněžníkem, kde vám ochotně k historii opevnění poví spoustu podrobností.

Další informace

Média

1 komentář

  • Odkaz Komentáře Ivan Iša čtvrtek, 23 duben 2015 11:09 napsal(a) Ivan Iša

    Dobrý den Kuželovi! :-)
    Je nám líto, že jsme pro Vás nebyli přítomni dne 26.10.2014 na srubu StM-S34 a StM-S33, ale nic není ztraceno. Budeme rádi, když nás opět navštívíte na Staroměstském okruhu. Navštivte naše nové web-stránky a dozvíte se, kdy je otevřeno pro veřejnost a budou otevřeny i vnitřní prostory. Těší se bunkráci.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.