Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Vranov, Nový Hrad, Adamov - Ukliďme Česko

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Nový Hrad u Blanska Nový Hrad u Blanska

Přidali jsme se k indiánskému oddílu Iktómi (11. PS Vlci) a a v rámci akce Ukliďme Česko prošli turistickou trasu z Vranova u Brana přes Nový Hrad u Blanska do Adamova a vysbírali na ní odpadky.

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Naše trasa měla přibližně 9 km a vedla z Vranova u Brna přes Nový Hrad u Blanska do Adamova na vlak. Se vším tím motáním a zácházkami jsme nakonec ušli kilometrů 11.

Začali jsme prohlídkou poutního kostela Narození panny Marie ve Vranově u Brna, kam jsme se z Hallasova náměstí na Lesné přesunuli autobusem.

Pak již jsme vyšli za Vranov na červenou turistickou značku, vytáhli igelitové pytle na odpadky, natáhli rukavice a vydali se směrem k Novému Hradu. Po cestě jsme v autem přístupných místech udělali hromádky odpadků, jejichž polohu jsme nahlásili, a které budou později odvezeny vlečkou. Na Novém Hradě nás čekal zasloužený odpočinek a občerstvení.

Z Nového Hradu (od Masarykovy lípy) jsme se pak vydali po zelené turistické značce do údolí Svitavy, kam jsme dorazili u Žalmanova pramene. Následovala cesta po Svitavské cestě (stará Adamovská) kolem Oslího ráje, Šenku pod Hradem a postapokaliptických Adamovských strojíren do Adamova, kde jsme ještě před odjezdem vlaku stihli rychlou zmrzlinu.

Další informace

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.