Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Mušov, kostel sv. Leonarda/sv. Linharta

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Prostřední mušovská nádrž s kostelem na ostrově a Pálavou v pozadí Prostřední mušovská nádrž s kostelem na ostrově a Pálavou v pozadí

Chátrající kostelík na ostrůvku prostřední (Věstonické) nádrže je pěkně vidět ze silnice Brno – Mikulov – Vídeň vedoucí po hrázi horní nádrže. Jedeme-li od Brna, tyčí se nad jezerem notoricky známé panorama Pálavy. Jedním slovem: Krása! Ke kostelíku jsem se chtěl podívat už dlouho, ale vždy jsem uvažoval návštěvu na lodičce v létě nebo suchou nohou, když voda v nádrži klesne natolik, že se vynoří stará silnice. Na zimní návštěvu jsem nepomyslel.

Impulsem k výletu byl článek "Led vydláždil cestu k odříznutému kostelu, je to však zrádný výlet", který vyšel 11. ledna 2017 na iDnes. Od té doby pořád mrzlo a davy lidí směřující po zamrzlé ploše prostředního jezera nám daly jasně najevo, že nám žádné velké nebezpečí nehrozí. Led sice vydával zlověstné zvuky, když pukal, ale byl velmi tlustý a nikde nebyla vidět nezmrzlá voda.

Pár lidí to zkoušelo na bruslích, ale to nebylo ono – led je hrbatý a leží na něm sníh. Běžkařům to šlo lépe, ale i tak nebyla vrstva sněhu souvislá a dostatečná. My jsme táhli saně a na nich Barunku s bolavou achillovkou.

Počasí nám přálo – bylo lehce pod nulou a azurová obloha. Jen ta Pálava byla proti sluníčku a v mlžném oparu.

Další informace

  • Začátek výletu: Parkoviště u Aqualandu Moravia
  • Konec výletu: tamtéž
  • Délka výletu: 5 km
  • Datum uskutečnění: sobota, 21 leden 2017
  • Doba trvání výletu: 2 hodiny

Média

Galerie Obrázků

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.