Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Jevišovice

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Jevišovice Jevišovice

Impulsem k výletu do Jevišovic byl článek na idnesu - http://cestovani.idnes.cz/udolim-jevisovky-0z3-/tipy-na-vylet.aspx?c=A140515_122846_tipy-na-vylet_tom. Nechtěli jsme se úplně přesně držet popsané trasy a nakonec jsme i trochu bloudili. Nevadilo! Bylo tam moc pěkně a i zacházky byly vždycky zajímavé. Celkově jsme ušli 6 kilometrů, viděli zámek, zříceninu (ta vidět nebyla, akorát tvrdili, že tam kdysi bývala - dneska je tam akorát geocache "Nezapomenutá historie"), nejstarší přehradu na Moravě, kostel, spostu pěkných domečků, skály, řeky, kytky, brouky a krokodýly. Fakt, že jo!

Výlet si lze libovolně zkrátit nebo prodloužit - hlavně není vůbec nutné jít ten cancourek na mapě úplně vpravo (http://www.endomondo.com/routes/350014456) - zkrátka jakmile za budouvou Komenia sejdete k řece, dejte se rovnou ještě před lávkou doleva. Budete míjet zajímavé skály, na kterých jsou zajištěné lezecké cesty.

K jídlu jsme využili restaurace Sýpka (www.sypkajevisovice.cz) a byli jsme moc spokojení - chutná jídla, rychlá a příjemná obsluha a velmi příjemné ceny.

Další informace

  • Začátek výletu: Jevišovice - restaurace Sýpka
  • Konec výletu: Jevišovice - restaurace Sýpka
  • Délka výletu: 6 km
  • Datum uskutečnění: neděle, 01 červen 2014
  • Doba trvání výletu: Asi dvě hodinky

Média

Více z této kategorie: Okolím Babic nad Svitavou »

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.