Kuželovi.cz

...vstup na vlastní nebezpečí

Jak jsme se jeli kouknout na Mařenku

Kočka Mařenka

Už nějakou dobu jsme se postupně připravovali na to, že si pořídíme kočičku.

Na začátku roku 2021 nastal ten pravý čas, nakoupili jsme se základní vybavení, domluvili se na druhu, a protože jsme chtěli kočku z útulku, začali jsme prohledávat weby a jiné fejsbůky.

Rozkaz zněl jasně: Kotě, kočička, mourovaná.

A tak jsme na stránkách Opuštěných kočičích tlapek narazili na Mařenku.  

Na Facebooku byla Mařenka představena následovně:

Dnes bychom Vám chtěli představit koťátka z perníkové chaloupky – Jeníčka a Mařenku.

Malá koťátka přinesla kočka na zahradu lidem, kteří žijí v zahrádkářské kolonii v Židenicích. Vzhledem k tomu, že pár má sám nekastrovaného kocoura, bylo jasné, že by se tam kočičky nekontrolované začali množit. Naštěstí si to majitelé kocoura uvědomili a požádali nás skrze svoji sociální pracovnici o pomoc s odchytem a kastracemi.

Kočičky byly hodně plaché a odchyt tedy vyžadoval notnou dávku trpělivosti a času. Nakonec se ale zadařilo a my s sebou na kastraci vzali po domluvě s majiteli i kocoura. Dospělá kočka a kocour byli po kastraci vráceni na místo a Jeníček s Mařenkou zůstali v jedné z našich dočasek.

Ze začátku nebyli vůbec zvyklí na lidský kontakt. Teď už ale pomalu začínají snášet lidskou společnost a jakmile vidí plnou misku přijdou se najíst i když u ní stojí člověk. ???? Před pohlazením ale zatím uhýbají a bude to chtít ještě trochu času a spousty lásky, než začnou člověku plně důvěřovat.

Kočičky jsme se rozhodli rozdělit, aby pro ně zvykání na člověka bylo jednodušší. Věříme, že brzy podlehnout vymazlovací kůře od našich dočaskářek Verči a Katky a pochopí, že pohlazení a mazlení je vlastně super.

Hned nám padla do oka, takže proběhlo kontaktování a v neděli 7. února 2021 jsme se za Mařenkou vyrazili podívat. Viděli jsme z ní teda jenom vyplašená očička, která nás pozorně sledovala skrz mřížku přepravky, ale už vlastně dávno jsme byli rozhodnuti, že ji chceme. Také jsme se dozvěděli, že slyší spíše na zavolání „Jendo“. Ještě jsme si ji ale neodvezli, protože hned druhý den půjde na kastraci. Takže se těšíme do pondělí do večera a doufáme, že to spolu zvládneme a zvykneme si na sebe.

 Mařenka s bráchou Jeníčkem

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hlavní nabídka