Vytisknout tuto stránku

Lomnice – naučná stezka Obora Lomnice

Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zámek Lomnice Zámek Lomnice

Hledali jsme na neděli nějakou krátkou procházku blízko u Brna a nalákal nás městys Lomnice se zámkem, židovskými památkami, naučnou stezkou Obora Lomnice a v neposlední řadě také geniálním pivem pivovaru Genius Noci. Koneckonců – tento text vzniká u třetí degustační lahvinky... 

Trasa se dá významně zkrátit vynecháním naučné stezky – ušetří se tak asi 3 kilometry, šplhání a sestup lesní cestou, ale přijde se o poučení, pěkné výhledy, geocache GC37TKX Dub a roztáhnuté hrudní košíčky z lesního povětří. Na druhou stranu je pak trasa kolem potoku Besének vhodná i pro kočárek.

Městys Lomnice nabídne přehršel židovských památek, studánku Šudlajku (K neobvyklému pojmenování se váže legenda, že kdysi dávno se zde zastavil cizí voják a anglicky pronesl: „I should like a drink,“ což místní natolik zaujalo, že tak studánce začali říkat.), zámek rodu Thienen-Adlerflycht, potomků rodu Serényiů a na náměstí cukrárnu a Pivovar. Pivovar s velkým P – Genius Noci. Určitě zavolejte a okoštujte nebo si vezměte pár lahví s sebou. Nebudete litovat.

Tady mělo být ještě video z trasy, ale Relive dnes nějak stávkuje. Jestli se vzpamatuje, tak jej doplním. Pokud si vzpomenu.

a

Další informace

Galerie Obrázků